Restorāna apmeklējums

Ēdiens un ēdiena baudīšana vienmēr ir bijusi cilvēku vājība, jo ēdien ir mūsu galvenais enerģijas avots un bez tā mēs vienkārši neesam spējīgi izdzīvot un tāpēc arī mūsu maņas ir tik stipri jūtīgas pret dažādām garšām un smaržām. Ēdiens, kuram ir vairāk kalorijas parasti liekas arī daudz garšīgāks nekā tāds, kuram kaloriju daudzums ir mazs un tāpēc arī mēs daudz labāk ēdam dažādus ātro restorānu produktus nevis dārzeņus un augļus. Bet labākie šefpavāri ir spējīgi pat pagatavot maz kaloriju ēdienus tā, lai tie būtu tiešām garšīgi un mēs varētu baudīt tos tieši tāpat, kā mēs varam baudīt ātrās ēdināšanas restorānu piedāvājumus.

Restorāni vienmēr ir bijušas vietas, kur mēs dodamies, lai baudītu labu atmosfēru un gardu ēdienu, kā arī labu kompāniju, jo reti kad cilvēki vieni paši dodas uz restorāniem un parasti tieši tas notiek kompānijā ar saviem draugiem un paziņām. Restorānos parasti ir iespējams nogaršot daudz un dažādus ēdienus, ko mēs ikdienā neēdam un arī tos pašus ēdienus, ko mēs lietojam ikdienā varam pagaršot pagatavotus pavisam savādāk un ar citām sastāvdaļām. Un restorānos svarīgi ir arī ne tikai ēdiena garša un pavāra izveicība, bet arī viņa mākslinieciskās īpašības, radot tiešām skaistus ēdienus un simetrisku izkārtojumu uz šķīvja. Un protams arī ir svarīgi tas, lai visi trauki sākot no šķīvjiem un beidzot ar sāls un piparu trauciņiem būtu skaisti un atgādinātu par to, ka tu esi nonācis kādā īpašā vietā nevis vienkārši atnācis te ātri paēst.

Pasaulē taču ir tik daudz un dažādu ēdienu un tūkstošiem dažādu produktu, kurus kombinējot var iegūt praktiski unikālus ēdienus katru reizi, kad tie tiek veidoti. Tieši tāpēc tad arī katrs restorāns ir pilnīgi savādāks un pat vienas ķēdes restorāni parasti garšo nedaudz savādāk viens no otra, jo katrā ir cits pavārs, kurš tad arī pagatavo ēdienu nedaudz savādāk. Tieši tāpēc arī cilvēkiem nemitīgi patīk doties uz jauniem un jauniem restorāniem un tādā veidā izbaudīt jaunas garšas un dažādas atmosfēras.

Bet restorānu apmeklējumi noteikti nav lēti un, ja mazāku kafejnīcu vai restorānu apmeklējumam nevajadzētu izmaksāt vairāk par 10 Eiro, tad tiešām nopietnu un prestižu iestāžu apmeklējums var izmaksāt par 100 Eiro vienai personai vai pat vēl vairāk. Bet šī milzīgā cenu atšķirība parasti rada tikai nelielus uzlabojumus paša ēdiena kvalitātē un salīdzinot restorānu par 10 Eiro un par 100 Eiro porcijā noteikti, ka otrais nebūs 10 reizes labāks un bieži vien pat 2 reizes labāks. Nav nozīmes vai tu dzīvo Latvijā, citviet Eiropā, Gruzijā vai pt tālajā ASV, restorānu apmeklējumi būtu jāfinansē tikai un vienīgi no naudas, ko tu vari atļauties nevis ar kredītiem!

Separator image .