Ēst vai neēst pie Stūres?

Ēšana pie auto stūres ir ļoti parocīga, it sevišķi ņemot vērā to, ka mūsdienās ir izveidoti dažādi ātrās ēdināšanas restorāni, kuri speciāli paredzēti tieši šāda ēdiena saņemšanai. Ja ir jādodas tālākā ceļojumā tad agrāk vai vēlāk brauciena laikā sagribēsies ēst. Un tad ir tikai 2 iespējas, vai nu atrast kādu ceļmalas restorānu un apstāties tajā vai arī paņemt līdzi ēdienu un apēst to automašīnā. Tieši šis otrais variants parasti braucējiem liekas vissakarīgākais, jo tu vari turpināt ceļu un tajā pašā laikā arī ieturēt maltīti, tādā veidā nekavējot laiku. Un, lai gan pasažieriem šī nodarbe ir bezrūpīga, tomēr vadītājam ēdot tiek novērsta viņa uzmanība un tas vairs nebūt nav droši.

Auto vadīšana, lai gan pieredzējušiem šoferiem, tā vairs neliekas, bet aizņem ļoti daudz prāta enerģijas un ir vajadzīga koncentrācija, lai traucoties ar lielu ātrumu varētu ieraudzīt visus šķēršļus un uz tiem laicīgi un korekti reaģēt. Un ne par velti auto nav atļauts vadīt alkohola vai narkotisko vielu iespaidā, kā arī pēc stipru pretsāpju zāļu lietošanas, kā arī pie auto stūres nedrīkst lietot mobilo telefonu – visas šīs vielas novērš uzmanību un mazina koncentrāciju. Un ēšana arī ir viena no šādām lietām, kur tad, kamēr tu ēd, tava koncentrācija ir stipri samazināta un ja nu kaut kas neparedzēts notiek uz ceļa tad tev būs daudz mazāk laika uz to reaģēt.

Protams, ja mēs salīdzinām ēšanu pie stūres ar alkoholu vai arī runāšanu par telefonu, tad tā ir daudz mazāka problēma, bet tomēr tā pastāv un cilvēkiem ir jāpadomā par to, vai viņi sevi un savus pasažierus neapdraud ar šo darbību.

Un kādi ir tavi uzskati?

Raksts atjaunots 23.04.2018
Separator image .